Par mums raksta…

Par mums raksta “Bauskas dzīve”:

Reisus Rundālē sācis elektromobilis

Aina Ušča 11.06.2010. 09:34

Rundāles pils teritorijā šovasar kursēs elektromobilis. Maršruts sākas tūristu autobusu stāvvietā un ved uz parku vai pili. Turklāt klienti var pasūtīt arī lokveida maršrutus pa skaisto pils dārzu.

Ekoloģiskais transporta līdzeklis publikas uzmanības lokā nokļuva Rundāles novada svētkos 5. jūnijā, atklājot dalībnieku gājienu un pēc tam parkā vizinot apmeklētājus.

Projektu ir īstenojis Svitenes pagasta uzņēmējs Pēteris Grabovskis sadarbībā ar pils muzeja vadību. Elektromobiļa iegādei Pēteris izmantoja programmas «Atbalsts jauniem uzņēmējiem» kredītu Hipotēku bankā. Klientiem, neatkarīgi no izvēlētā maršruta pils ansambļa teritorijā ir noteikta fiksēta maksa.

Brauciens vienam pieaugušajam maksā latu, bet bērniem – divtik mazāk. Novada svētku dienā visi apmeklētāji tika vizināti par brīvu, izdevumus kompensēja Rundāles pašvaldība. Elektromobiļa īpašniekam 5. jūnijs bija tikai otrā darbdiena, taču viņš jau ir ievērojis, ka pakalpojumu visbiežāk izmanto ārzemju tūristi.

Cilvēkiem cienījamā vecumā vai tūristiem ar kustību traucējumiem elektromobilis ir milzīgs atvieglojums, uzskata Pēteris Grabovskis. Miniatūro mašīnīti ar vismaz 20 sēdvietām viņš iegādājās no Latvijā reģistrētas elektromobiļu izplatītāju firmas. Pārvadājumi tiks veikti tūrisma aktīvajā sezonā.

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts raksti. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s